توضیح تصویر
وسعه فرهنگ ایمنی موثر ، یک فلسفه ساده را پیاده سازی می کند ، یعنی اینکه کار
وسعه فرهنگ ایمنی موثر ، یک فلسفه ساده را پیاده سازی می کند ، یعنی اینکه کار

وسعه فرهنگ ایمنی موثر ، یک فلسفه ساده را پیاده سازی می کند ، یعنی اینکه کار ایمن یک مسئله فرهنگی است. یک فرهنگ ایمنی موثر در نهایت منجر به هدف مطلوب صفر حادثه در محل کار خواهد شد و این کتاب درک درستی از آنچه برای رسیدن به این هدف لازم است را ارائه می دهد. نویسندگان مطالب مرجع را برای تمام مراحل ساخت سیستم مدیریت ایمنی و در نهایت توسعه یک برنامه ایمنی متناسب با فرهنگ ارائه می دهند.
این جلد جامع ترین رویکرد را برای توسعه فرهنگ ایمنی موثر ارائه می دهد. وقتی نویسندگان ابتدا با درک هزینه حوادث ، سپس به چشم اندازها و توصیف سیستم های مدیریتی ، ویژگی های اصلی مدیریت مدیریت ، ایجاد و ارزیابی اهداف و اهداف ، ارائه رهبری قابل مشاهده و تعیین مسئولیت های مورد نیاز ، اطلاعات به راحتی قابل دسترسی هستند. علاوه بر این ، به شما ابزارهایی برای شناسایی سیستماتیک خطرات و توسعه سیستم کنترل و موجودی مخاطرات خود داده شده است.
اطلاعات بیشتر در مورد نیازهای OSHA برای آموزش ، فرایندهای ایمنی مبتنی بر رفتار و توسعه تجزیه و تحلیل خطر شغل برای هر کار نیز در دسترس است. برای نشان دادن مفاهیم ارائه شده ، از مطالعات موردی با ارزش ، از تجربه خود نویسندگان در صنعت ، استفاده می شود.ولید محصولات غذایی برای مشتریانی که نیازهای خاص غذایی دارند ، فرآیند تولید مواد غذایی را برای مشتریانی که نیازهای غذایی خاصی دارند توضیح می دهد ، و همچنین به افزایش شرایط پزشکی مربوط به مصرف مواد غذایی که در چند دهه گذشته ظهور کرده اند ، می پردازد.
از افزایش مصرف چربی و قند به افزایش میزان چاقی ، تا مقادیر بیشتر بیماری سلیاک ، مواد و محتوای غذایی مواد غذایی اهمیت بیشتری پیدا می کنند. علاوه بر این ، مصرف کنندگان به دلایل مختلف ، اعم از سلامتی ، یا مذهبی یا اخلاقی ، از رژیم های خاص پیروی می کنند.
بخش اول کتاب ، به طور مفصل ، ساختار سازمانی مورد نیاز در یک شرکت را برای امکان تولید محصولات غذایی که نیازهای این مشتریان را برآورده می کند ، بررسی می کند ، در حالی که قسمت دوم تعدادی از مطالعات موردی را نشان می دهد که توسعه مواد غذایی را برجسته می کند. محصولات مختلف مورد نیاز رژیم غذایی.
پوشش دقیق شامل بخشی از تولید محصولات کم سدیم ، کم قند ، کم چرب و کم کربوهیدرات با هدف تولید غذاهای سالم و همچنین تولید محصولات ارگانیک و گیاهخواری برای مصرف کنندگانی است که رژیم های غذایی را دنبال می کنند دلایل شخصی.
راه حل های بالقوه برای تولید مواد غذایی برای مشتریانی که نیازهای غذایی خاصی دارند ، احتمالاً شامل ترکیبات و پیشرفت های فناوری است. منطقه مواد تشکیل دهنده شامل کاهش های ساده و همچنین استراتژی های جایگزینی است ، در حالی که فناوری برای هر دو ماده اصلی و محصول غذایی میزبان اعمال خواهد شد. هدف همه اینها حفظ کیفیت محصول است که توسط مشتری درک می شود.یک نمای کلی از ساختار سازمانی مورد نیاز در یک شرکت برای تولید مواد غذایی برای نیازهای خاص مشتری ارائه می دهد
شامل بخشی در مورد تولید محصولات کم سدیم ، کم قند ، کم چرب و کم کربوهیدرات با هدف تولید غذاهای سالم
مطالعات موردی را ارائه می دهد که بهترین دیدگاه در مورد تولید مواد غذایی را برای مشتریانی با نیازهای غذایی خاص ارائه می دهد
این کتاب که توسط متخصصان صنعت نگاشته شده است ، پوشش عمیقی از این موضوع با اهمیت روزافزون برای صنایع غذایی را ارائه می دهد

[ جمعه 28 خرداد 1400 ] [ 17:19 ] [ نوشین عفتی ]

[ ]